Koparko ładowarka (KOPARKA) Mecalac 12 MXT  jest to wielofunkcyjna maszyna budowlana. Łączy w sobie cechy koparko ładowarki oraz ładowarki, dzięki unikatowem ramieniu oraz systemowi montowania łyżek. Równie dobrze radzi sobie przy wykopach pod kanalizację, kable, przyłącza, fundamenty, zdejmowanie humusu, jak i przy pracahc polegających na załadunku kruszywem, piaskiem, paletami, równaniu terenu, zasypkach fundamentów, przewożeniu materiału po budowie. 

Mecalac jest bardzo zwrotny, ponieważ jest wyposażoy w przegub, jak większość typowych ładowarek. Kabina operatora oraz ramie kopiące posiada zdolność do obrotu w okół własnej osi o 360 stopni tak jak minikoparki lub koparki gąsienicowe. Dzięki takiemu połączeniu maszyna ta, może kopać z każdej strony wokół siebie bez konieczności przemieszczania.

Mecalac oszczędza czas i pieniądze, ponieważ Na  końcu  wysięgnika  znajduje  się  złącze  narzędzia, pozwalające  na  natychmiastową  zmianę  czerpaka  lub narzędzia  z  kabiny,  bez  konieczności używania  rąk.  Łyżki  lub  narzędzia  podejmowane  są  samoczynnie, jedynie rozłączenie wymaga użycia hydrauliki. 

 

Na rysunkach poniżej, mogą Państwo sie zapoznać z możliwościami technicznymi naszej maszyny. 

Głębokość kopania do 4 m

Podnoszenie ładunków na widłach do 6 m na wysokość drugiego piętra !

Maksymalny udźwig na widłach ponad 3 tony! Bierze 2 najcięższe płyty drogwe na raz!

 

WYPOSAŻENIE:

Łyżka przednia 4w1 (krokodyl) oraz widły.

Łyżki tylnie  60 cm, 30 cm.

 

Dodatkowo wysięgnik teleskopowy (widły) wykorzystać można w budownictwie drogowym. W tym przypadku wysunięcie wysięgnika na ok. 5 m do przodu umożliwia postawienie palety z kostką brukową lub wykonanie podsypki (1700 kg) pod kostkę nad ułożonym uprzednio krawężnikiem. W przypadku typowych koparkoładowarek w większości przypadków pojawia się konieczność najechania przednimi kołami na krawężnik co spowoduje jego uszkodzenie lub konieczność ponownego ustawiania. Maksymalny udźwig na widłach wynosi 3000 kg, a maksymalny zasięg do przodu od krawędzi opon do 5500 mm.


MECALAC 12 MXT  napędzana jest turbodoładowanym silnikiem o mocy 74kW/101 KM (przy 2200 obr./min.). Napęd przekazywany jest za pośrednictwem ręcznej, 2-biegowej skrzyni (wyposażonej w sprzęgło hydrokinetyczne) na cztery równej wielkości koła. Maszyna ma jest łamana w połowie tak więc jest bardzo zwrotna. Każdy mecalac posiada kabinę obrotową co pozwala mu na pracę w proieniu 360°, dodatkowo jeszcze łamane remię, na zawiasie, tak więc jak połączymy te wszystkie funkcje z doświadczonym operatorem mamy sprzęt do zadań specjalnych. Nie czekaj i zadzoń, spradź możliowści maszyny oraz umiejętności naszego operatora.


.
 

 

 

 

 

 

 

 

Minikoparka Wrocław +48 604 108 143 +48 608 529 940 ul. Rataja 26 email : kontakt@koparkawroclaw.pl