Koparko ładowarka Manitou 625 BL Turbo jest to wielofunkcyjna maszyna budowlana. Dzięki wysuwanemu przeniemu ramieniu tak, jak w ładowarkach teleskopowych, łączy w sobie cechy koparko ładowarki oraz ładowarki podnośnikowej.

Wysięg łyżki przedniej to 3 m od lini kół a w górę 6m, głębokość kopania to 6,2.

Dodatkowym atutem maszyny jest to że ma wszystkie koła skrętne.

WYPOSAŻENIE:

Łyżka przednia 4w1 (krokodyl) oraz widły.

Łyżki tylnie 150 cm, 90 cm, 60 cm, 30 cm.

"Manitou MLB 625 T EX jest jedyną tego typu koparo ładowarką we Wrocławiu wyposażoną w teleskopowy układ ładowarkowy. Zastosowanie teleskopowego wysięgnika ładowarkowego umożliwia podniesienie łyżki ładowarkowej lub wideł na wysokość ok. 5 m wyższą niż ma to miejsce w przypadku typowych koparkoładowarek. Powyższe rozwiązanie w szczególności może być wykorzystane w przypadku budownictwa kubaturowego, gdzie za pomocą wysięgnika teleskopowego można wstawić np.: paletę z cegłą na wysokość pierwszego piętra. Maksymalna wysokość podnoszenia na widłach to 5220 mm. Oprucz Manitou posiadamy też Mecalaca z podobnym osprzętem i dostępnego na terenie Wrocławia i okolic.

 

Dodatkowo wysięgnik teleskopowy wykorzystać można w budownictwie drogowym. W tym przypadku wysunięcie wysięgnika na ok. 2,5 m do przodu umożliwia postawienie palety z kostką brukową lub wykonanie podsypki pod kostkę nad ułożonym uprzednio krawężnikiem. W przypadku typowych koparko ładowarek lub koparek w większości przypadków pojawia się konieczność najechania przednimi kołami na krawężnik co spowoduje jego uszkodzenie lub konieczność ponownego ustawiania. Maksymalny udźwig na widłach wynosi 2500 kg, a maksymalny zasięg do przodu od krawędzi opon do 500 mm od punktu mocowania wideł 3070 mm.


Manitou MLB 625 TURBO  napędzana jest turbodoładowanym silnikiem marki Perkins o mocy 74,5 kW/101 KM (przy 2200 obr./min.). Napęd przekazywany jest za pośrednictwem ręcznej, 4-biegowej skrzyni (wyposażonej w sprzęgło hydrokinetyczne) na cztery równej wielkości koła. Koparka ma trzy tryby skrętu kół: tylko koła przedniej osi, skrętne koła obu osi, wszystkie koła skręcone; jak również układ jazdy bokiem, tzw. „układ kraba”. Blokady mostów realizowane są za pośrednictwem dwóch układów Limited Slip Differential.

Koparkoładowarka ma wydłużony rozstaw osi co wpływa na zwiększenie stabilności jazdy pod obciążeniem. Promień skrętu liczony po krawędzi opon wynosi 4,11 m. Ramię koparkowe zastosowane w Manitou MLB to sprawdzona konstrukcja o dużej wytrzymałości. Maksymalna głębokość kopania od poziomu gruntu wynosi 6150 mm.


Do standardowego wyposażenia koparki należy szybkozłącze na wysięgniku ładowarkowym. Widły typu pływającego i łyżka ładowarkowa 4 w 1 z zębami (o pojemności 1 m3) są mocowane osobno na zasadzie elementów wymiennych. Szybkozłącze ładowarkowe jest zunifikowane z innymi koparkami Manitou dzięki czemu większość osprzętów z ładowarek teleskopowych pasuje również do koparkoładowarki Manitou. Osobno montowane widły zwiększają widoczność przy załadunku palet. W opcji dostępna jest instalacja pod urządzenia zasilane hydraulicznie.

W przypadku osprzętu koparkowego dostępne są łyżki o szerokości od 300 do 1500 mm. Standardowo koparkoładowarka dostarczana jest z łyżką o szerokości 600 mm.

 

Minikoparka Wrocław +48 604 108 143 +48 608 529 940 ul. Rataja 26 email : kontakt@koparkawroclaw.pl